73.Szőnyi Magdolna (1915-1992): Fiatalasszony népviseletben

  • 300 x 200 mm
  • Akvarell papír,
  • j.j.l.: Szőnyi Magdolna

Becsérték: 38.000 - 44.000HUF

Kikiáltási ár: 22.000 HUF

1915. november 27-én született Kaposváron Szünstein Magdolna Etelka néven, Szünstein Sándor MÁV fogalmazó és Fülöp Eleonóra római katolikus szülők gyermekeként.[1] A család a kor divatjának megfelelően magyarosította nevét Szőnyi-re 1933-ban.[2]Polgári iskolába már Pécsett, a Mi Asszonyunkról nevezett női Rend leányiskolájába járt. A gimnázium felső osztályait pedig a Mi Asszonyunkról nevezett női Rend pécsi római katolikus Szent Erzsébet leánygimnáziumában végezte.[3] A két utolsó évben Gebauer Ernő pécsi festőművésztől tanulta portréfestést és technikai ismereteket.
A következő évet Budapesten töltötte, Aba-Novák Vilmos festőművész előkészítő iskolájában. 1935-ben, sikeres felvételi vizsga után az Országos Magyar Királyi Képzőművészeti Főiskola hallgatója lett. Négy évvel később, 1939. június 19-én, polgári iskolai rajztanári oklevelet szerzett.[4] Aba-Novák Vilmos mellett Glatz Oszkár, Megyer-Meyer Antal, Bory Jenő, Pátzay Pál, Pilch Dezső, Lyka Károly voltak a mesterei.

Jó állapotban,

AUKCIÓS KÖLTSÉG