77.Révész Imre (1859-1945): Kukoricahántás

  • 380 x 480 mm
  • Rézkarc, papír,
  • j.j.l.: Révész Imre,

Becsérték: 18.000 - 24.000HUF

Kikiáltási ár: 12.000 HUF

Festő, grafikus. Művészeti tanulmányait Bécsben és Párizsban végezte. Munkácsy Mihály mellett is dolgozott. 1889-ben Párizsban bronzéremmel jutalmazták. A Képzőművészeti Főiskola tanára lett 1904-től. A nagybányai művésztelepen dolgozott 1918-ban. 1921-32 között a kecskeméti művésztelep vezetője volt. Művei a Magyar Nemzeti Galériában, a Petőfi Irodalmi Múzeumban és vidéki múzeumokban találhatók.

Jó állapotban, keret nélkül,

AUKCIÓS KÖLTSÉG