Becsérték: 16.000 - 20.000HUF
Bálványos Huba (Budapest, 1938. június 7. – Budapest, 2011. augusztus 12.)
1956 és 1962 között a Magyar Képzőművészeti Főiskolán tanult, ahol Ék Sándor, Pap Gyula, Raszler Károly, Szőnyi István voltak a mesterei. 1963-tól 1972-ig ugyanitt ábrázoló geometriát tanított. 1977-től a budapesti Tanítóképző Főiskola oktatója, 1989-től tanszékvezető a Vizuális Nevelési Tanszéken, a vizuális nevelés témakörében számos publikációja jelent meg.
Alakos munkáinak többsége litográfia, vegyes technikájú rajz és grafika. Nagyméretű falképeket is készített, iskolai emlékfalat és bronz portrédomborműveket. Linómetszeteiből, grafikáiból tematikus és/vagy műfajok szerinti mappák jelentek meg. Könyvillusztrációkat is készített. Grafikáit egyéni és csoportos kiállításokon szerepeltette itthon és külföldön, 1968–1987 között a magyar grafika csaknem mindegyik külföldi vándor kiállításán szerepelt alkotásaival. Számos közgyűjtemény őrzi műveit, köztük a Magyar Nemzeti Galéria (Budapest), Déri Múzeum (Debrecen), Herman Ottó Múzeum (Miskolc), Janus Pannonius Múzeum (Pécs), Miskolci Galéria, Munkácsy Mihály Múzeum (Békéscsaba), Puskin Múzeum (Moszkva), Sárospataki Képtár.
1980-81-ben részt vett a Makói Művésztelep munkájában. 1986 és 1990 között a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének (MKISZ) alelnöke. A Pedagógusképző Főiskola Vizuális Nevelési Kollégiumának alapító elnöke volt. Kitűnő tanítványai vannak, köztük Erdős Anna keramikus művész.
Jó állapotban keret nélkül
AUKCIÓS KÖLTSÉG