44.Z. Soós István (1900-2002): Kaposvár Somssich u. télen

  • 67x77 cm
  • Olaj, karton
  • Jelzés jobbra lent: Z. Soós

Becsérték: 90.000 - 120.000HUF

Z.Soós István, Nagykanizsa (1900-2002) Nagykanizsa
Festő, grafikus. 1925-ben végzett az Iparművészeti Főiskolán, majd két évig a Képzőművészeti Főiskolán tanult Glatz Oszkárnál. A 30-as években kétszer is tett tanulmányutat Olaszországban, ahol a reneszánsz és barokk falfestészet tanulmányozása után restaurálással kezdett foglalkozni. 1943-ban Székesfehérváron Aba Novák Vilmos freskóit restaurálta. 1927-től vett részt kiállításokon, a többi közt Kaposváron és a Nemzeti Szalonban. Munkáit Nagykanizsán és Kaposváron őrzik. A török elleni harcoknak emléket állító, csaknem 50 négyzetméteres freskója a Nemzeti Galériában látható. Irodalom: Szíj R.: Soós István művészete, Bp., 1982.

Jó állapotban

AUKCIÓS KÖLTSÉG

Fizetési díjbekérőt, az aukció lezárását követő 24 órán belül a regisztrált e-mail címre kiküldjük. MINDEN SZÁMLÁT ki kell fizetni az aukció dátumától számított 7napon belül, utalással vagy az Aukciós-ház pénztárában . Bankszámla : BODA GALÉRIA ÉS
AUKCIÓSHÁZ Kft. SZÁMLASZÁM: UniCredit Bank IBAN: HU79-10918001-00000108-89570008
A Galéria A következő kártyákat fogadja el: VISA, MASTERCARD, AUKCIÓS GALÉRIA NEM FOGADJA EL A PAYPAL-t.

Szállitás esetén a vevő fizeti a szállítási költséget, és a szállítás nem visszatéríthető. A befizetések kézhezvétele után az Aukciós-ház felveszi a kapcsolatot a vevővel, kér e szállítást vagy nem. Az Aukciós-ház felveszi a kapcsolatot a legmegfelelőbb szállító céggel. Az Aukciós-ház a vevőt terheli a szállítással, a csomagolással és a biztosítással. Ha a nyertes ajánlattevő az árverés előtt vagy után kapcsolatba akar lépni az Aukciós-házzal hogy információt szerezzen, itt található elérhetőségünk. Telefonszám: +36 1 784 5852 E-mail: info@bodaofart.com Az Aukciós-ház nem vállal felelősséget semmilyen kisseb kárért vagy egyéb szállítási problémáért